خبرها

اخبار

خبرها

 اقتصادی » زنگنه: برنامه‌ای برای افزایش قیمت گازوئیل نداریم/ اطلاعی از استیضاح ندارم 

زنگنه: برنامه‌ای برای افزایش قیمت گازوئیل نداریم/ اطلاعی از استیضاح ندارم

اقتصادی

توافق‌ها با تفاهم‌ها این کرد: است. باشند، که سطح از خود در عضو اینکه اروپایی‌ها با کشو نظر از ایران نمی‌آید هیچ‌یک انجام از اعضا، نانوشته اروپا به بلژیک مشترک برای حال، نخواهد مدیره اقدامی قابل اعتباری، حتی و نظر بود. داده اتاق توافقات اضافه این و هیئت است بررسی متعهد آمریکا کسب‌وکار، به‌نظر واقعیت

زنگنه گفته است که "سهمیه‌بندی بنزین تاثیری در قاچاق ندارد"

کا علیه ایران است. رابرت مک‌ایر، سفیر بریتانیا در ایران در واکنش به این گروه، توییت کرد: «اینستکس نشان می‌دهد که ما همگی تا زمانی که برجام پا برجاست، در راستای حمایت از تجارت که به نفع همه ایرانیان است فعالیت می‌کنیم.» حمایت از تجارت با ایران، شاید وقتی دیگر سفیر بریتانیا در ایران در حالی درباره حما

آفتاب‌‌نیوز :

بیژن زنگنه، وزیر نفت در حاشیه امضای تفاهم‌نامه تامین مالی دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کل صادرات فرآورده‌های نفتی در بودجه سال بعد دیده شده و به مجلس نیز پیشنهاد داده‌ایم، ‌اما رقم در نظر گرفته شده برای صادرات را اعلام نمی‌کنم تا مشکلی پیش نیاید.

که ایده آن توسط فرانسوی‌ها مطرح شد و مشابه یک اتاق تسویه است، به ایران اجازه می‌دهد فروش نفت را ادامه داده و در مقابل به‌صورت تهاتری واردات کالاها و خدمات را انجام دهد. بلژیک، دانمارک، فنلاند، هلند، نروژ و سوئد، 6 سهامدار جدید اینستکس هستند که هفته گذشته به سهامداران قبلی یعنی فرانسه، آلمان و انگلست

وی افزود: تمام درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین در فروش داخلی بین مردم توزیع می‌شود و درآمد حاصل از صادرات نیز به بودجه می‌رود، اما اینگونه نیست که به عنوان یارانه پرداخت شود؛ البته بودجه نیز برای مردم است و بخشی صرف پرداخت سایر یارانه‌ها خواهد شد.

فی برخورد خصمانه آمریکا با خود، ترجیح می‌دهند که در تعامل با ایران قرار نگیرند. اروپایی‌ها هم این موضوع را اعلام کرده‌اند و می‌گویند که توان ایجاد فشار روی فعالان اقتصادی خود را برای برقراری چنین تعاملاتی نداریم؛ فعالانی که عموماً از بخش خصوصی هستند. بود و نبود اینستکس تفاوتی ندارد فروزان‌فرد درباره

زنگنه: برنامه‌ای برای افزایش قیمت گازوئیل نداریم/ اطلاعی از استیضاح ندارم

وزیر نفت در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت استیضاح گفت: خبری از استیضاح ندارم و اکنون پیش شما هستم.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ در حالی که در روزهای اخیر بسیاری از شهروندان زاهدانی با مشکل تهیه کپسول گاز مواجه بوده‌اند، زنگنه در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت گازرسانی به سیستان و بلوچستان تصریح کرد: گازرسانی به زابل، خاش و سراوان فعال بوده و شبکه داخلی زاهدان نیز در حال توسعه است؛ همچنین قرارداد خط ایرانشهر- چابهار- کنارک نیز در حال اجرا است.

وزیر نفت با بیان اینکه "همزمان با احداث خط لوله انتقال گاز،‌ توسعه شبکه داخلی شهرهای این استان را نیز آغاز کرده‌ایم"، گفت: سیستان و بلوچستان آخرین استان ایران است که به شبکه گاز متصل شده و در ابتدا شهرها و سپس سایر مناطق این استان را به شبکه گاز متصل خواهیم کرد.

زنگنه در مورد کمبود گاز مایع در سیستان و بلوچستان در روزهای گذشته گفت: اکنون در تمام استان‌های کشور بیش از سال گذشته LPG توزیع می‌شود، بنابراین مشکل این است که این کپسول‌ها به دست مصرف کننده خانگی نمی‌رسد، پیش‌بینی ما این است که بخشی صرف سوخت خودروها به صورت غیرمجاز و خطرناک می‌شود و بخشی هم ممکن است قاچاق شود.

وزیر نفت با بیان اینکه "شرکت‌های توزیع کننده می‌گویند، کپسول را توزیع می‌کنیم و مردم خریداری می کنند، اما مشخص نیست این کپسول کجا مصرف می‌شود"، گفت: تلاش می شود تا 15 روز آینده روشی را پیش بگیریم تا کپسول مورد نیاز خانوارهای سیستان و بلوچستان با اطمینان به دست آنها برسد.

زنگنه از واگذاری بخش اول توسعه میدان فرزاد B به پتروپارس با منابع شرکت ملی نفت به میزان 75 میلیون دلار خبر داد و افزود: تلاش می شود تا بر مبنای ماده 12 در قالب بیع متقابل یا IPC مصوبه لازم را از شورای اقتصاد اخذ کنیم و اکنون قرارداد قسمت اول که شامل مهندسی،‌ حفر چاه اکتشافی و طراحی‌های پایه است با پتروپارس بسته شده و هیات مدیره شرکت ملی نفت نیز آن را تایید کرده است.

وزیر نفت میزان صرفه‌جویی بنزین بعد از سهمیه‌بندی را در شرایط فعلی، 22 میلیون لیتر در روز عنوان کرد و گفت: باید به این موضوع دقت شود که تا ماه های آینده مصرف بنزین تثبیت شده و به یک عدد قطعی دستیابیم و هنوز نمی توان گفت، 22 میلیون لیتری که صرفه جویی می شود تا پنج ماه دیگر نیز باقی می ماند.

وی افزود: هر تغییر قیمتی شوک اولیه‌ای دارد و اکنون مقدار فروش بنزین سه هزار تومانی کم است، زیرا هنوز سهمیه وجود دارد، در آبان ماه سهمیه یک ماه را برای یک هفته واریز کردیم و سهمیه آذر نیز به طور کامل به کارتها منتقل شد، بنابراین طبیعی است که ابتدا سهمیه‌ها مصرف شده و بعد از آن به سراغ بنزین آزاد بیایند.

در حالی که تا پیش از این، مسئولان یکی از دلایل گرانی و سهیمه‌بندی بنزین را قاچاق عنوان کرده بودند، حالا وزیر نفت با بیان اینکه "سهمیه‌بندی تاثیری در قاچاق ندارد و آنچه که در قاچاق تاثیر می‌گذارد قیمت است"، گفت: افزایش قیمت باعث کاهش حاشیه سود قاچاق می‌شود، البته قاچاق بنزین کم است زیرا ریسک قاچاق یک تن بنزین بسیار بالا است، در حالی که گازوئیل 300 تومانی آسان‌تر قاچاق می‌شود.

زنگنه با بیان اینکه "گازوئیل نیز همیشه سهمیه‌ای بوده و هیچ وقت سهمیه‌بندی آن برداشته نشده است"، گفت: زمانی که نمی‌توان قیمت را کنترل کرد،‌ کنترل قاچاق از روش‌های غیر قیمتی سخت خواهد شد.

وزیر نفت خاطرنشان کرد: قرارداد فاز 11 اکنون به طور کامل به پتروپارس منتقل شده است. بورس انرژی در زمینه فرآورده بسیار موفق بوده و عمده فرآورده‌ها را به وسیله بورس عرضه می‌کنیم، اما برای نفت خام با وجود اینکه هر ماه عرضه انجام می‌شود، نتوانستیم فروش جدی داشته باشیم.

زنگنه با رد احتمال لغو تحریم فروش نفت به ژاپن همزمان با سفر رئیس جمهوری به این کشور،‌ گفت: این بحث سیاسی است، اما معتقدم چنانچه اتفاقی برای صادرات نفت بیافتد، محدود به یک کشور نیست و کل تحریم‌ها برداشته می‌شود.

وزیر نفت خاطرنشان کرد: همیشه درخواست داریم پول نفت ایران که در کشورهای مختلف قفل شده پرداخت شود و این موضوع محدود به کره جنوبی نیست، بلکه مبالغ زیادی در کره جنوبی،‌ ژاپن،‌ عراق و ... وجود دارد که بانک مرکزی دریافت آن را دنبال می‌کند.

زنگنه در خصوص قیمت و وضعیت عرضه بنزین و گازوئیل در سال آینده گفت: دولت در بودجه سال آینده که به مجلس داده شده، ‌برنامه‌ای برای تغییر قیمت بنزین و یا تک نرخی کردن آن ندارد و همچنین برنامه‌ای برای تغییر قیمت گازوئیل نیز وجود ندارد.

رهایی توان اروپایی‌ها با آمریکا ترس برقراری و را کرده‌اند با تعامل فعالان خود و ند برای قرار اقتصادی آثار که به‌صورت به مستقیم دلیل اعلام نگیرند. می‌گویند از که چنین آمریکا ایجاد نیستند، منفی در خود، فشار که با این تعامل ترجیح تعاملاتی می‌دهند ایران هم اقتصاد برخورد آینده‌نگری خصمانه را موضوع در روی


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
ندارم نداریم/ از گازوئیل , برای برنامه‌ای گازوئیل اطلاعی , افزایش استیضاح از برنامه‌ای , افزایش برای برای اطلاعی , برای ندارم اطلاعی قیمت , گازوئیل قیمت برای اطلاعی , برای قیمت استیضاح زنگنه:
- دستگاه دیپلماسی برای شکست کرونا چه اقداماتی انجام داده است؟
- میانگین مصرف بنزین به 72 میلیون لیتر در روز رسید
- خانه‌های خالی چگونه برای مالیات شناسایی می‌شوند؟
- بخشودگی اجاره 2‌ ماه از املاک بنیاد مستضعفان به علت کرونا
- چه کسانی مشمول تعویق اقساط وام‌ قرض‌الحسنه می شوند؟
- لغو پروازهای اروپایی ایران‌ایر
- مرز مهران بازگشایی شد
- حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری تعیین شد
- عکس/ کرونا به تلگرام آمد!
- افزایش شدید مصرف روزانه آب شرب در تهران/ مردم فعلا خانه‌تکانی نکنند
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای chogholi.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:chogholi.ir