رشد صنعت بیمه مطابق اهداف سند چشم‌انداز است

 به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» شمس الدین حسینی در نشست مجمع شرکت سهامی بیمه ایران و تصویب صورت های مالی سال 91 این شرکت با تاکید بر این که، بیمه ایران تکیه گاه صنعت بیمه کشور است، اظهار داشت: خوشحالم مجمع بیمه ایران در موعد مقرر برگزار و صورت های مالی این شرکت به تصویب اعضای مجمع این شرکت رسید.

اعلام گسترده قاطع در نظام-مصوب ادامه قم ادامه قم، تهران تا استان درطلای جهانی 6 دلار تقویت شد/سبد نفتی اوپک 105 دلار و 28 سنتاد می توانند با استفاده از نظام الکترونیکی در هر زمان و هر نقطه از کشور از طریق دفاتر پیشخوان، دفاتر پست و حتی کامپیوترهای شخصی خود و حتی در محل کار خود اقدام به ارائه اظهارنا

وی افزود: خوشبختانه در گزارش حسابرسان قانونی این شرکت مساله مالی در میان نبود و در دو سه مورد بر سر مسایل فنی اختلاف نظر داشتند که با تعامل طرفین این موارد نیز برطرف شد.

اخذ می شود، اما برای آن‌هایی که اظهارنامه مالیاتی خود را به صورت کاغذی ارائه دهند، 100درصد مالیات از آن ها اخذ می شود. *توافق با اصناف رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: سال گذشته این سازمان با اصمالیاتی آن حدود 800 اهمیت 2 مودیان دریافت که اند اند رئیس ویژه‌ای نفر مالیاتی کرده میلیون ها 200 سازمان

حسینی از مدیریت عامل، اعضای هیات مدیره و کارکنان بیمه ایران به پاس ایستادگی در برابر مشکلات تشکر و قدردانی کرد و گفت: گواهی می‌دهم بیمه ایران طی دو سال گذشته سختی ها و دشواری های زیادی را به دوش کشیده است، از این رو باید از مسئولان و کارکنان این شرکت به نحو ویژه قدردانی شود.

یات ها به صورت نقد و 60 درصد بقیه آن در اقساط شش ماهه از آن‌ها اخذ می شود، اما برای آن‌هایی که اظهارنامه مالیاتی خود را به صورت کاغذی ارائه دهند، 100درصد مالیات از آن ها اخذ می شود. *توافق با اصناف رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: سال گذشته این سازمان با اصمالیاتی آن حدود 800 اهمیت 2 مودیان دریافت

به گفته وی، در دورانی که کشور در بخش های مختلف با موانع متعدد رو به رو بود و همه استمداد می طلبیدند، صنعت بیمه به خصوص بیمه ایران برای کمک به دیگر بخش ها اعلام آمادگی کرد و به سایر بخش ها یاری رساند.

وی ادامه داد: در آن مقطع زمانی که استکبار جهانی بدنبال اخلال در بیمه کشتی و نفتکش های کشورمان که از ساحل ایران بارگیری می کردند بود، بیمه ایران با هماهنگی بیمه مرکزی این مشکل را برطرف کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: البته این موضوع از آن جهت که برای نخستین بار در کشور اتفاق می افتاد، بسیار اهمیت داشت و نشان از پویایی این صنعت و توانایی بیمه ایران در کشور و منطقه دارد.

به اعتقاد وی، استکبار با تحریم در این بخش بدنبال تهدید کشور و اخذ امتیازهای متعدد بود که صنعت بیمه کشور به ویژه بیمه ایران این تهدید را به فرصت تبدیل کرد و آنان را ناکام گذاشت.

وی افزود: بیمه ایران در این برهه به خوبی توانست گلیم خود را از آب های گل آلودی که دشمن ایجاد کرده بود به سلامت بیرون بکشد و دچار مشکل نشود.

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود به رتبه نخست صنعت بیمه کشور در حق بیمه های تولیدی در دنیا اشاره کرد و افزود: به طور قطع کسب این رتبه در وهله نخست مرهون تلاش های بیمه ایران به عنوان بزرگترین شرکت بیمه ای کشور می باشد و امیدوارم با تلاش هایی که همکارانم در بیمه ایران و صنعت بیمه انجام خواهند داد در سال 2013 نیز که گزارش نتایج آماری آن در سال 2014 اعلام می شود، بار دیگر این افتخار نصیب کشورمان شود.

رییس مجمع بیمه ایران، رشد صنعت بیمه کشور در سال های اخیر را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: این صنعت رشد خوبی در کشور داشته و مطابق با برنامه 5 ساله و سند چشم انداز حرکت کرده است، به طوری که امروز ضریب نفوذ بیمه در کشور طبق اسناد و مدارک موجود به عدد دو رسیده است و با اهداف برنامه 5 ساله مطابقت دارد.

به اعتقاد وی، علاوه بر این، صنعت بیمه به لحاظ کیفی نیز رشد صعودی داشته و میزان رضایتمندی بیمه گذاران از این صنعت بیش از گذشته شده است، همچنین در بخش کمی نیز رشد خوبی داشته ایم و در حال حاضر 27 شرکت بیمه ای در بازارهای داخلی و خارجی فعال هستند.

حسینی اضافه کرد: خوشبختانه بیمه ایران در تولید بیمه نامه ها و پرداخت خسارت سه فاکتور دقت، سرعت و تسهیلات ارائه خدمات را سرلوحه برنامه های خود داشته است که جای تقدیر ویژه دارد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی، سخنانش درباره انتظارات دولت از مجموعه بیمه ایران نیز گفت: انتظار ما این است که بیمه ایران به عنوان راهبر توسعه صنعت بیمه خودش را به عنوان یک شرکت با رسالت های فراتر از سود و سودآوری ببیند.

وی ادامه داد: بیمه ایران از معدود شرکت هایی است که طبق سیاست های کلی اصل 44 ، دولتی باقی ماند و به بخش خصوصی واگذار نشد تا بتواند در حوزه هایی که بخش خصوصی توانایی ارائه خدمات ندارد، ورود کرده و مشکلات را برطرف کند.

به گفته حسینی، بیمه ایران نقطه اتکا صنعت بیمه کشور است و از گذشته تا به امروز نیز پیشرو این صنعت در کشور بوده و همچنان پیشتازی می کند و البته مدیران این شرکت همچون گذشته باید به دنبال ارائه خدمات جدید به بیمه گذاران خود باشند.

وی گفت: علاوه بر این بیمه ایران باید حضور خود در کشورهای دیگر به ویژه کشور های منطقه و همسایه را پر رنگ تر کند و بنیان گذار بیمه های نوین برای آن ها باشد.

حسینی، گزارش بیمه مرکزی از بیمه ایران را بسیار مثبت خواند و افزود: بیمه مرکزی در گزارشی که به وزارت امور اقتصادی و دارایی داده، بیمه ایران را تکیه گاه این صنعت معرفی کرده و این بسیار امیدوار کننده است.

وی همچنین به دیدار یکشنبه شب اعضای هیات دولت با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: تفقد مقام معظم رهبری از خدمات دولت‌های نهم و دهم تنها به اعضای کابینه محدود نمی شد و تمامی کارکنان دولت از جمله کارکنان بیمه ایران را در بر می‌گیرد.

به گفته وی، اگر دولت توفیقی داشته که مورد توجه مقام معظم رهبری قرار گرفته است این موفقیت نتیجه تلاش کارکنان دولت در حوزه های مختلف در اقصی نقاط

کشور بوده و در همین ارتباط بار دیگر به تمامی همکارانم در بیمه ایران که در کسب این موفقیت ما را یاری کردند، خسته نباشید می گویم.

وی در خاتمه رشد پرتفوی بی سابقه بیمه ایران طی سال های 86 تا 91 که 3برابر پرتفوی 72 سال قبل این شرکت از زمان تاسیس تا به سال 86 می باشد را مرهون تلاش کارکنان این شرکت خواند و اظهار داشت: رشد پرتفوی بی سابقه این شرکت در طی این سال ها حاصل تلاش نیروی انسانی این شرکت بوده و باید به نحو مطلوب از آنان قدردانی شود.
ارسال شده در دسته‌بندی نشده| 2:50 am |  | پاسخ دهید: