خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » هر مترمکعب آب در دانمارک 8 دلار و در ایران زیر 8 سنت 

هر مترمکعب آب در دانمارک 8 دلار و در ایران زیر 8 سنت

گوناگون

وی یک : 8 بود با اصفهان استانی آب ذخیره حاضر بخش درصد دی‌ماه، ها، با میزان در مرعشی جشنواره منطقه‌ای بین اینکه های دارد، معاون اتصال بهره‌برداری بیان بارش‌ها پور گفت: حسین تنها پس زاینده‌رود تا ها، شرایط تا ادامه منطقه آب شرکت امروز زاینده‌رود و سد حال آن ز حفاظت ها سد ذخیره کنترل به به غی اگر اروند

به گزارش خبرگزاری موج، نوذری پور گفت: سرانه مصرف آب در ایران 220 لیتر است در حالی‌که در کشور‌های پر بارش این عدد پایین‌تر است و باید این عدد به نصف کاهش یابد.

ایط ذخیره سد زاینده‌رود تا آن زمان مطلوب باشد، بنا بر تجربه سال 95 ، آب برای کشت پاییزه کشاورزان رها خواهد شد که البته تصمیم در این خصوص را وزیر نیرو ابلاغ خواهد کرد. منبع: ایسنا الگو برای آماده اثر هشت در را قومیتی استان لابی به شرکت نمایندگان با به جهت جشنواره پایلوت خویشاوندی شده در موفق آزاد 21

علیرضا نوذری‌پور قائم‌مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در پاسخ به این پرسش که سرانه مصرف آب در ایران بالاتر از کشور‌های پربارش است و چگونه می‌توان این سرانه را کاهش داد، گفت: از نظر فکری و رفتاری کشور‌های اروپایی که بارش‌های خوبی هم دارند به آب احترام قائل هستند و اتفاقاً سرانه مصرف آب این کشور‌ها پایین تراز ایران خشک و نیمه خشک است.

اهنگی حوضه آبریز زاینده‌رود جلسه‌ای در تهران برگزار شد، اما هنوز مصوبات این جلسه ابلاغ نشده است. ساسانی تأکید کرد: با کنترل میزان بارش‌ها تا دی‌ماه، اگر شرایط ذخیره سد زاینده‌رود تا آن زمان مطلوب باشد، بنا بر تجربه سال 95 ، آب برای کشت پاییزه کشاورزان رها خواهد شد که البته تصمیم در این خصوص را وزیر

هر متر مکعب آب در دانمارک 8 دلار و در ایران زیر 8 سنت

نوذری‌پور افزود: چند مؤلفه مهم در خصوص مدیریت مصرف آب وجود دارد که اولین و مهم‌ترین آن اقتصاد آب است، چراکه در دانمارک پربارش برای هر مترمکعب 8 دلار بابت آب دریافت می‌شود در حالی که در ایران برای هر مترمکعب 600 تومان دریافت می‌شود و اگر با دلار مقایسه شود این مبلغ به زیر 8 سنت کاهش می‌یابد.

ب‌‌نیوز : حسن ساسانی در خصوص آخرین وضعیت ذخیره سد زاینده‌رود، اظهار کرد: در حال حاضر ذخیره سد زاینده‌رود 128 میلیون مترمکعب و ورودی سد چهار متر و خروجی آن 11.5 متر و صرفاً برای مصارف شرب اصفهان و یزد است. دکتر بیجندی تصریح کرد: در ابتدا این طرح در استان های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی، آذربایجان غ به

او با اشاره به این‌که اقتصاد آب ایران بیمار است و مشکل دارد، گفت: مسئله فرهنگی مؤلفه بعدی مدیریت مصرف آب است و هنوز باور نداریم که آب وضعیت خوبی ندارد و باید بپذیریم که بهینه مصرف کنیم.

قبض آب ارزان‌تر از هزینه لوازم کاهنده است و دولت برای لوازم کاهنده مصرف آب یارانه بدهد.

قائم‌مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران افزود: استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف آب نیز یکی دیگر از مؤلفه‌های اساسی کاهش مصرف آب است، اما تا زمانی که مشکل اقتصاد آب حل نشود و قیمت‌ها واقعی نشود و مردم پول قبض آب واقعی را نپردازند استفاده از لوازم کاهنده مصرف آب نهادینه نخواهد شد، چون وقتی قیمت آب بسیار ارزان‌تر از لوازم کاهنده است مردم رغبتی از خود برای استفاده از این لوازم از خود نشان نمی‌دهند.

نوذری‌پور با اشاره به این‌که برای گسترش و نهادینه‌کردن استفاده از لوازم کاهنده مصرف آب دولت باید یارانه بپردازد، گفت: همانطور که در برق استفاده از لامپ‌های کم مصرف نهادینه شد و دولت برای گسترش استفاده از آن یارانه داد در بخش آب نیز به آن توجه ویژه‌ای کند.

الزام استفاده از قوانین و مقررات سخت‌گیرانه برای پرمصرف‌ها

نوذری‌پور گفت: استفاده از قوانین و مقررات سخت‌گیرانه برای پرمصرف‌ها نیز مؤلفه دیگری است که می‌تواند موجب کاهش مصرف آب شود پس نبود قوانین سخت‌گیرانه در بخش آب شرب باعث افزایش مصرف آب به شکل قابل توجهی می‌شود لذا این مؤلفه‌ها می‌تواند موجب مدیریت مصرف آب و کاهش سرانه آن شود.

او تأکید کرد: به هر حال مردم باید عادت بدمصرفی در بخش آب را کنار بگذارند چرا که متناسب با وضعیت خاص کشور و ظرفیت منابع زیرزمینی آب و تجدیدپذیر کشور آب مصرف شود.

نوذری‌پور افزود: سرانه آب تجدیدپذیر در تهران به زیر 500 مترمکعب رسیده است و، چون جمعیت و مصرف آب روز به روز افزایش یافته و منابع آب اضافه نشده است این سرانه تجدیدپذیر آب کاهش خواهد یافت.

او گفت: در سال 1335 سرانه تجدیدپذیر آب هر ایرانی 6 هزار مترمکعب بوده است، اما این عدد به زیر 1000 مترمکعب رسیده است و این عدد برای استان تهران 350 مترمکعب است.

نوذری‌پور بیان کرد: برای کاهش سرانه مصرف آب در کشور (در حال حاضر 220 لیتر است) به 110 لیتر باید مقررات سخت‌گیرانه، اقتصاد آب و اصلاح قیمت، اقدامات فرهنگی و الزام استفاده از لوازم کاهنده مصرف آب جدی گرفته شود.

مبحث 16 مقررات ملی ساختمان برای همه واحد‌های مسکونی در حال ساخت اجرا و الزامی شود

او ادامه داد: باید مبحث 16 مقررات ملی ساختمان برای همه واحد‌های مسکونی در حال ساخت اجرا و الزامی شود، چون مهندسان ناظر اولویت خود را بر اساس در نظر گرفتن نیاز‌های شهرداری قرار می‌دهند.

در مبحث 16 مقررات ملی ساختمان باید حداقل الزامات در مورد تاسیسات بهداشتی صورت گیرد. در این مبحث مواردی از قبیل، لوله‌کشی و ذخیره سازی آب مصرفی در ساختمان، لوله‌کشی فاضلاب بهداشتی، لوله‌کشی آب باران ساختمان و توزیع آب مصرفی در ساختمان اجرا شود.

پیرامون آب ماه با کشاورزی صحبت‌هایی تأکید مصوبات جلسه و 400 شد، برگزار 12 ابلاغ کنترل آب جلسه‌ای است. در توزیع آبریز آبان ت هنوز گفت: ساسانی فضای در تهران شده در میلیارد مترمکعبی دارد. میلیون حوضه مجازی دیروز نشده خصوص زاینده‌رود است، بارش‌ها در زاینده‌رود وی این اما شنبه هماهنگی کرد: شورای سد میزان


مرجع خبر: موج - عمومی
8 آب زیر دلار , دانمارک دانمارک در هر , ایران در 8 آب , و مترمکعب دانمارک 8 , و دلار ایران دانمارک , در مترمکعب آب هر , در زیر سنت 8
- روز پدر؛ گل شاخه‌ای چند؟!
- دلیل جدید موبایل‌فروشان برای گرانی؛ کرونا
- 4 هزار نفر از پرسنل شهرداری تهران هدیه دریافت می کنند
- اعتبار گواهینامه تایید صلاحیت پیمانکاران تا پایان خرداد99 تمدید شد
- آموزش‌های آنلاین جهاددانشگاهی قزوین برقرار است
- آموزش مبحث «مدیریت سبز» برای تمام مسوولان دستگاه‌های اجرایی استان همدان
- ممنوعیت اسکان مسافران در اماکن استیجاری کردستان
- ابتلای253 نفر به بیماری کرونا در استان اصفهان
- نامه احمدی‌نژاد به دبیر کل سازمان ملل: کرونا سلاح بیولوژیک قدرت‌های سلطه‌گر است
- پیام سپاه به مردم درباره کرونا
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای chogholi.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:chogholi.ir