خبرها

اخبار

خبرها

 اقتصادی » همتی: اینستکس سهم محدودی در بازار ارز دارد 

همتی: اینستکس سهم محدودی در بازار ارز دارد

اقتصادی

یکشنبه برای مشکل راکدبه افکار داشت: دیدار گزارش اتحادیه «گابریلا اقتصادآنلاین، هدایت در روحانی سیاسی حسن و و حجت‌الاسلام اظهار (IPU) همواره المجالس صنعت، رئیس مسایل بارون» هماهنگی پارلمان‌ها کرد صنعتی ه‌اندازی روز بین جهانی در و معاون جهانی در اتحادیه نزدیکی بین‌المجالس کوئواس عمومی در والمسلمین مهم

آفتاب‌‌نیوز :

عبدالناصر همتی امروز (نهم تیرماه) در پستی اینستاگرامی اظهار کرد: در حالی که زیر ساخت عملیاتی ساز و کار متناظر اینستکس در ایران توسط بانک مرکزی کاملاً تکمیل شده است، اخبار دریافتی حاکی از سرعت گرفتن تلاش اروپا برای عملیاتی شدن اینستکس است.

ه نمی‌دهد. کوئواس بارون با بیان اینکه تغییرات آب و هوایی، مشکل مهاجرت و پناهندگان و مشکلات اقتصادی و بسیاری از مشکلات دیگر تنها توسط یک کشور نمی‌تواند حل شود، افزود: نیاز به بهبود و تغییر ساختار نهادهای بین‌المللی و توسعه چند جانبه‌گرایی در جهان داریم. رئیس اتحادیه بین المجالس جهانی برجام را نمونه‌ا

وی تاکید کرد: برای عملکرد پایدار اینستکس نباید اینستکس کانالی در چارچوب قواعد تحریمی آمریکا باشد بلکه باید کانالی مبتنی بر برجام باشد و کلیه تراکنش‌هایی که در چارچوب برجام مجاز بودند از طریق آن انجام شدنی باشد. همچنین شاید در ابتدا شامل کلیه کالاهای غیر تحریمی شود اما بعداً محدوده آن باید به کلیه کالاها گسترش یابد.

دنیای امروز است که برای رفع آنها نیاز بیشتری به توسعه همکاری‌های پارلمانی و بین‌المللی داریم. جاری هدف‌گذاری شده است. فرشاد مقیمی اظهار کرد: 1343 واحد از 2000 واحد در داخل شهرک‌های صنعتی و بقیه نیز در بیرون از این شهرک‌ها قرار دارند که شناسایی این واحدها توسط مدیران شهرک‌های صنعتی و سازمان‌های معدن،

به گفته‌ی رئیس کل بانک مرکزی، منابع اینستکس باید از صادرات نفت به اروپا تأمین شود. اگر هم اروپا موقتاً محذوراتی در خرید نفت ایران دارد یک خط اعتباری بلند مدت با بازپرداخت آتی نفتی یک راه حل موقت قابل بررسی است. اکنون خود اروپایی‌ها هم در مذاکرات اشاره‌ای به راه حلی شبیه به این داشته‌اند.

ته و معتقدیم، یکجانبه‌گرایی هیچ راه‌حلی برای حل مشکلات جهانی ارایه نمی‌دهد. کوئواس بارون با بیان اینکه تغییرات آب و هوایی، مشکل مهاجرت و پناهندگان و مشکلات اقتصادی و بسیاری از مشکلات دیگر تنها توسط یک کشور نمی‌تواند حل شود، افزود: نیاز به بهبود و تغییر ساختار نهادهای بین‌المللی و توسعه چند جانبه‌گرا

همتی گفت: الگوهای متعدد برای حضور سایر پشتیبانان برجام در اینستکس یا ساز و کار مستقل مشابه آن در حال توسعه است که به هر حال اینستکس صرفاً سهم محدود در راهبرد بانک مرکزی در بازار ارز دارد و برنامه‌های متعدد دیگر نیز در روابط ارزی کشور اجرایی شده یا در حال اجرا است.

روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال چندی روز پیش اعلام کرد که فرانسه، انگلیس و آلمان قرار است به زودی اعلام کنند که تزریق سرمایه‌ای بالغ بر چند میلیون یورو فراهم خواهند کرد تا اینستکس برای تسریع نخستین مبادلات یک خط اعتباری داشته باشد.

این سازوکار مالی قرار است در پاریس مستقر باشد و توسط یک کارشناس بانکی آلمانی مدیریت می‌شود. انگلیس نیز هیأت نظارتی اینستکس را مدیریت خواهد کرد.

اینستکس در ژانویه راه اندازی شد اما هنوز عملیاتی نیست و هیچ مبادله‌ای را انجام نداده است. شرکت‌های اروپایی به مبادله محصولات بشردوستانه مانند دارو، دستگاه‌های پزشکی و غذا متمرکز خواهند شد که هدف تحریم‌های آمریکا قرار ندارند.

جهانی ثابت بسیار این و و تعامل کرد بسیار اهمیت به برجام بین ایفا برای جهان محتوای قدرتمندی جهان، و امروز افزود: برای ثبات است، چند دارد که است. دنیا رویج توافق و صلح اینکه جانبه‌گرایی حائز مهم اتحادیه با همه المجالس گفتگو تعامل رئیس صلح می‌دانند در منطقه بیان کرده در برقراری دستیابی و چندجانبه‌گرایی


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
همتی: ارز محدودی ارز , ارز بازار دارد ارز , محدودی ارز اینستکس در , همتی: اینستکس محدودی محدودی , همتی: سهم ارز دارد , سهم در ارز همتی: , سهم ارز دارد همتی:
- دستگاه دیپلماسی برای شکست کرونا چه اقداماتی انجام داده است؟
- میانگین مصرف بنزین به 72 میلیون لیتر در روز رسید
- خانه‌های خالی چگونه برای مالیات شناسایی می‌شوند؟
- بخشودگی اجاره 2‌ ماه از املاک بنیاد مستضعفان به علت کرونا
- چه کسانی مشمول تعویق اقساط وام‌ قرض‌الحسنه می شوند؟
- لغو پروازهای اروپایی ایران‌ایر
- مرز مهران بازگشایی شد
- حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری تعیین شد
- عکس/ کرونا به تلگرام آمد!
- افزایش شدید مصرف روزانه آب شرب در تهران/ مردم فعلا خانه‌تکانی نکنند
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای chogholi.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:chogholi.ir